آموزش وپرورش جاسک و آزمونی غیر ضروری ؟؟؟

اخیرا در پی استعفای یکی از مسئولین خوشنام این اداره و حرف و حدیثهای پیرامون آن، این مطلب را در سایت جاسک نیوز خواندم و خوشم آمد شما هم بخوانید و نظر دهید. من امیدوارم در این قضیه برخوردی عقلانی صورت گیرد که مطمئنا با وجود مسئولان دلسوز و خبره آموزش پرورش جاسک و معلمان متعهد و درایت آقای شیروانی چنین خواهد شد . مطلب را بخوانید:

 

 

کلامی با آقای شیروانی و معلمین جا سکی و مسئولین محترم آموزش و پرو رش هرمزگان

خدمت این معلم دلسوز و وارسته سلام

قد یک باغ گل سبز درود

قد یک باغ گل سرخ سلام

وقتی متن استعفای این عزیز را می خواندم اشک در چشمانم حلقه زد.این عزیز را بخوبی همه می شناسیم .مردی است ساده دل و وارسته که عاشق کارش است و کاری به سیاست بازیها و باند بازیهای رایج ندارد. دوست دارد کارش را به نحو احسن انجام دهد. آیا این چیز زیادی است که یک معلم می خواهد.؟ چرا بعضی برای رسیدن به اهداف فردی و باندی خود حاضرند هر کاری بکنند؟ نظام آموزشی نباید عرصه باند بازی و آلودگیهای فردی و گروهی شود، درگذشته هم شاهد بودیم که امثال آقای ابراهیم .... نیز در این شهر چه کردند. حال باز هم بعضی ها می خواهند همان راه را بروند؟ زهی خیال باطل . بنده به عنوان یک ولی دانش آموز می خواهم متولیان آموزش فرزندم افرادی متعهد و متخصص و دلسوز باشند. افرادی که راه سعادت و عدالت را به وی بیاموزند نه آنکه سود جویی و ترجیح منافع فردی را بر مصالح اجتماعی ، به او بیاموزند.آقایان غیر مسئول و یاغیان عرصه فرهنگ و دانش بدانند در جامعه ای که روحیه سودجویی و باند بازی حاکم شود خرد جمعی از بین خواهد رفت و در چنان شرایطی تمام بنیانهای آن جامعه سست خواهد شد ، بنا بر این بر همه ماست تا از عرصه آموزش پاسداری کنیم و با تلاش فراوان در ارتقاء آن کوشا باشیم بنا براین گوشه گیری و استعفا و واگذاری میدان به نابخردان نه تنها صحیح نمی باشد بلکه با روح آموزش منافات دارد . شیروانی عزیز اگر امروز شما از مسئولیت سنگین آموزش کناره گیری کنی،فردا دیگران هم چنین کنند تکلیف چه می شود ؟

در اهمیت موضوع آموزش همین بس  که مقام معظم رهبری می فرمایند:آموزش یکی از برترین ارزشهاست  مشروط بر اینکه در خدمت کمال انسان باشد.

انتظار من این است که این معلم عزیز صبوری و حوصله پیشه کنند و انشاء الله به فضل الهی و با حمایت قاطبه فرهنگیان و فرهیختگان جاسکی و با درایت مسئولین دلسوز آموزش و پرورش استان ، این بزرگوار به راه خود ادامه دهند.

مسئولین محترم استان نیز بهتر است با بررسی دقیقتر موضوع در انتصابات خود تجدید نظر نمایند.

در خاتمه از این عزیز و همه معلمان شریف جاسکی درخواست می کنم به فرزندم چنین بیاموزید:

به پسرم یاد بدهید که همه حرف‌ها را بشنود

و سخنی را که به نظرش درست می‌رسد انتخاب کند.

 

او باید بداند که همه مردم عادل و صادق نیستند، اما به پسرم بیاموزید که به ازای هر شیاد، انسان صدیقی هم وجود دارد. به او بیاموزید به ازای هر سیاستمدار خودخواه، رهبر جوانمردی هم یافت می‌شود. به او بیاموزید که در ازای هر دشمن ، دوستی هم هست.

 

به او بیاموزید که از باختن پند بگیرد و از پیروز شدن لذت ببرد. او را از غبطه خوردن برحذر دارید. به او نقش و تأثیر مهم خندیدن را یاد‌آور شوید.

 

اگر می‌توانید به او نقش مؤثر کتاب در زندگی را آموزش دهید. به او بگویید تعمق کند، به پرندگان در حال پرواز در دل آسمان دقیق شود. به گل‌های درون باغچه و به زنبورها که در هوا پرواز می‌کنند، دقیق شود.

 

به پسرم بیاموزید که در مدرسه بهتر این است مردود شود اما با تقلب به قبولی نرسد. به پسرم یاد بدهید با ملایم‌ها، ملایم و با گردن‌کش‌ها ، گردن‌کش باشد. به او بگویید به عقایدش ایمان داشته باشد حتی اگر همه بر خلاف او حرف بزنند.

 

به پسرم یاد بدهید که همه حرف‌ها را بشنود و سخنی را که به نظرش درست می‌رسد انتخاب کند.

ارزش‌های زندگی را به پسرم آموزش دهید.

اگر می‌توانید به پسرم یاد بدهید که در اوج اندوه تبسم کند. به او بیاموزید که از اشک ریختن خجالت نکشد.

به او بیاموزید که می‌تواند برای فکر شعورش مبلغی تعیین کند، اما قیمت گذاری برای دل بی‌معناست!

 

به او بگویید که تسلیم هیاهو نشود و اگر خود را بر حق می‌داند پای سخنش بایستد و با تمام قوا بجنگد.

در کار تدریس با پسرم ملایمت به خرج دهید، اما از او یک نازپرورده نسازید. بگذارید که او شجاع باشد، به او بیاموزید که به مردم اعتقاد داشته باشد.

عزیزان،بزرگواران

موفق باشید.

 

 

 

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و سوم بهمن ۱۳۸۶ساعت 18:54  توسط علیرضا   |